Eldarune

Alican Çalışkan
8 min readJan 30, 2023

Eldarune nedir ?

Eldarune, 4K grafiklere, klan ve sezon sistemine sahip bir ortaçağ, fantezi, aksiyon ARPG’sidir. Oyun çok ilgi çekici bir hikayeye dayanıyor.

Eldarune oynarken 21 adayı gezecek, yüzlerce zindanda savaşacak ve klanınız ile Elymnias dünyasının en güçlü canavarlarını yeneceksiniz! Ancak rakiplerinize karşı hem tek başınıza hem de klanınızla yeteneklerinizi test etmek için PvP Savaşlarına katılmayı unutmayın.

Oyuncular, rakiplerini yenmek için silahları, ejderhaları ve savaş gemilerini kullanabilir.

Eldarune dört farklı oyun moduna sahiptir ve her oyun modu ,çeşitli oyun mekaniği ile farklı bir oynanış deneyimi sunar. Başarılı olmak için her oyun modunda oyuncuların ve klanların savaşta farklı stratejiler geliştirmesi gerekir.

Eldarune eksiksiz bir paket eğlence oyunudur!

Eldarune Temel Özellikleri:

-4 farklı ve zorlayıcı oyun modu

-Gerçek P2E Mekaniği ve Rekabetçi Turnuvaları

-Karakterler, Öğeler ve Yükseltmeler için Devasa NFT Yardımcı Programı

-Fair Play Oyun Deneyimi

Eldarune oyununun içinde aşağıdaki şekillerde kazanabilirsiniz:

Aktif Kazanç

 • PvP Savaşları
 • Sefer Görevleri
 • Sezonluk Müsabakalar
 • ELDA token drop
 • NFT Ödülleri

Pasif Kazanç

 • ELDA Stake
 • NFT Lending
 • Oyun İçi Seviyelendirme
 • Farm

Eldarune, aşağıdakileri taahhüt etmektedir;

 • Web2 oyuncularını Web3 oyunlarına geçirme
 • Eldarune ile oyunculara oynayarak kazan modeliyle tanıştırma
 • GameFi ekonomisini korurken eğlenceyi en üst düzeye çıkararak oyuna odaklanabilirsiniz
 • İnanılmaz derecede ilgi çekici, oynanabilir, heyecan verici, bağımlılık yaratan bir Web3 oyunuyla oluşturuldu
 • Mobil oyun yoluyla kripto para ve blockchain oyuncularının yanı sıra Web2 oyuncularını hedefleme

Hikayenin Bir Parçası Olun

Eldarune, Elymnias adlı kurgusal bir ortaçağ dünyasında geçiyor. Eldarune’nin hikayesi, çocukken ailesinden ayrılıp bir Yargıç olarak yetiştirilen Alec’i konu alıyor.

Yargıçlar, adaletsizlikle savaşmak için tüm dünyayı dolaşan ayrıcalıklı bir sınıftır. Eldarune’un kahramanı Alec’in ardından gelen olayları deneyimlemek için tüm oyuncuları bekliyoruz.

Eldarune’nin zengin hikayesi ve oynanış mekaniği ile hikayenin bir parçası olun!

Gameplay

Eldarune, en deneyimli oyuncuları bile tatmin edecek zengin oyun mekaniği ve oyun deneyimi sunuyor. Oyuncular çok çeşitli silahlar arasından seçim yapabilir!: yakın dövüş için kılıçlar, baltalar, gürzler ve daha fazlası veya menzilli savaşlar için tatar yayları.

Oyuncuların şampiyonlarını birçok farklı şekilde güçlendirmesi gerekir. Meslek becerileri, simya, iksir yapımı, silah ustalığı, sihir ve daha güçlü teçhizatlar edinme dahil.

Bunu yapmanın en iyi yolu, Zindanlara, Klan Baş Düşmanı savaşlarına veya PvP Arena’ya katılmaktır.

Eldarune’deki savaşlar, insan-insan çarpışmalarla sınırlı değildir, ejderhalara binen hava savaşlarını veya savaş gemileriyle deniz savaşlarını içerir.

Oyun modları

 1. Campaign modu: Alec’in ana karakter olduğu bu modda Eldarune’un hikayesini keşfedeceksiniz.
 2. Dungeon modu: Takım halinde veya tek başınıza item toplamak için zindanları keşfedeceksiniz. Zindanları tamamladıkça yeni zindanların kilitleri açılacak
 3. Clan Boss modu: Klanınızla birlikte savaşarak bosslara saldırabilirsiniz. Başarılarınız özel itemlerle ödüllendirilir
 4. PvP Arena modu: Bu mod size birçok farklı arenada birçok farklı şekilde diğer oyuncularla yarışma imkanı sağlar

Hava Savaşları:

Ejderhalar, Elymnias’ın kadim yaratıklarıdır.

Birçoğunun yıllar önce gökyüzünü yırttığı görülebilirdi, ancak şimdi sayıları düşük. Yine de, bir şampiyonun binmesi için çok şey feda etmeniz gerekecek.

Deniz Savaşları:

Elymnias’ın uçsuz bucaksız denizlerinde Yelkencilik özellikle savaş gemileri için kullanışlıdır. Zırhlılar çok maliyetlidir, ancak deniz savaşları için gereklidir ve rakiplerinize karşı büyük bir avantaj sağlar. Ancak, bir gemi inşa etmek çok fazla kaynak ve çaba gerektirir. Bu nedenle sayıları sınırlıdır.

Karakterler

Bazı şampiyonları ücretsiz alacaksınız daha fazla şampiyonu pazardan satın alabilirsiniz

Oyunculara oynamaları için birçok farklı karakter sunulur. Her karakterin, farklı durumlar için gerekli olan kendine özgü güçleri vardır.

Ancak savaşa başlamadan önce doğru şampiyonu, silahları, zırhı seçmeyi ve Öğelerinizi ,Becerilerinizi yükseltmeyi unutmayın.

ALEC

Çocukken ailesinden ayrılan Alec, bir Yargıç olarak büyütüldü. Büyük güç ve sorumluluk taşıyan bir unvan. Dövüş sanatları, kılıç ustalığı, büyü, simya, siyaset vb. birçok farklı disiplinde eğitim almıştır. Hatta yüksek soyluları ve kralları bile yargılama yetkisine sahiptir.

ELORA

İradeli, bir tank kadar sert. Bir demirci olarak çalışarak en iyi zırhı ve silahı yapar. Yüzeyde sert ve yaklaşması zor olsa da, içinde derinlerde nazik bir ruh yatıyor. Bir aile kurmakla veya çocuk sahibi olmakla ilgilenmiyor, zorluklarla büyüyor.

PIRATE CAPTAIN

Çok yetenekli ve esprili bir korsan kaptanı. Mutlaka kötü değil ama hayatın ona getirdiği birçok talihsizlikle, bir şekilde tarafsız kötü oldu. Yağma, insan kaçakçılığı, deniz savaşı… bir şeyler gördü ve yaptı. Elora ve Kaptan’ın kardeşleri olduğu pek bilinmiyor.

ALCHEMIST

Arzularının ve güce olan açlığının adamı. Doğuştan sihir becerilerine sahip değildir, ancak simyaya verdiği sıkı çalışma ona sihrin bir kısmını kullanmasını sağlamıştır. Cemaatinden kovulmasına neden olacak kadar tehlikeli ve tabu deneyler yapacak kadar ileri gider.

SKULL CRUSHER

Bunlar biraz başarısız bir simya deneyiminin sonuçları. Bir zamanlar korsan olan insanlar, Simyacı’nın deneyiminin bir parçası haline geldiler ve iğrenç yaratıklara dönüştüler.

OWL KNIGHT

İkinci adada tanıtılacak ilk karakter

Alec yolculuğuna devam ediyor. Owl Knight, Owl’s Order’ın gururlu bir üyesi ve eski bir kafa kırıcıdır. Yasalara uygun iyi bir insan olduğunu göz ardı etmez.

En ufak bir kötü niyet bile onun arasındaki bir çatışmadan kaynaklanır.

ve Garcia, Alec, Owl Knight ile bir düelloda yüzleşir ve galip gelir, ancak ona güçlerini birleştirme şansı verir ve Owl Knight, Alec’in ekibinin bir parçası olur.

REDA

Reda; ejder terbiyecisi olarak da bilinir, Elymnias’taki en iyi ejder terbiyecilerinden biridir. Büyürken bildiği tek şey, doğduğu çöldü. Zorlu koşullar onu hayatta kalmaya zorladı. Ara sıra gelen ziyaretçiler veya yeşil boynuzlu müteahhitler genellikle hırsızlık hedefleri haline gelir. Hayatta kalmak için bildikleri tek yol.

Item ve Karakter NFT’leri

Geleneksel oyunlarla ilgili öne çıkan sorun, tüm oyun içi varlıkların ya oyun sahibinin bunlar üzerinde tam kontrole sahip olduğu merkezi bir sunucuda saklanması ya da oyunun çalıştırıldığı fiziksel cihazda saklanmasıdır. Her iki durumda da, bu varlıklar/öğeler, oyuncular oyunla meşgul oldukları sürece değerli olabilir.

Aldıkları ödül, memnuniyet ve tatmin duygusudur, ancak kendilerini tamamlanmış hissettiklerinde ve oyunu oynamayı bıraktıklarında, yatırılan tüm bu varlıkların ve harcanan saatlerin hiçbir değeri olmayacaktır.

Eldarune’nun oyunculara iki kritik değer sunduğu yer burasıdır. Oynaması eğlenceli bir oyun ve NFT tabanlı varlıklar.

Eldarune’da tüm oyun varlıkları, silahlar, zırhlar, karakterler ve şampiyonlar NFT’lerdir. Eldarune’deki dişliler, beceri kitapları veya şampiyonlar gibi tüm öğeler ve varlıklar NFT’lerdir.

Oyuncular, daha iyi bir deneyim için NFT’ler satın almakta veya sadece yetiştirdikleri şeyden memnun olmakta özgürdür.

Her iki durumda da onları kar elde etmek için veya oyundan tamamen ayrılmaya karar verdiklerinde yeniden satmakta özgürler.

YÜKSELTİLEBİLİR VE KİRALANABİLİR NFT’ler

Daha önce belirtildiği gibi, Eldarune’daki tüm öğeler NFT’dir. NFT satmak zaten yaygın olarak bilinen bir trend. Ancak Eldarune, bu sisteme birkaç mekanik daha ekliyor. NFT sahipleri için; oyuncular, savaşta avantaj sağlamak için daha iyi istatistiklerle NFT’lerini daha yüksek bir seviyeye yükseltebilirler. Veya kar karşılığında NFT’lerini diğer oyunculara sınırlı bir süre için kiralayabilirler.

Diğer oyuncular, bir zindanda veya PvP arenasında sınırlı bir süre için biraz güçlendirmeye ihtiyaç duyduklarında kullanımları için NFT kiralayabilirler. Edinilmesi çok zor olduğu için özellikle ejderha ve gemi NFT’leri için kullanışlıdır. Bu yükseltme ve kiralama sistemi, oyun içi ekonomiyi daha dinamik tutarken onlara savaş için gerekli araçları sağlayarak oyuncuları daha ilgi çekici hale getirecektir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Eldarune’nin ölçeklenebilirliğinin temel taşı, sezon sistemine dayanmaktadır. Eldarune’nin önceden belirlenmiş 21 sezonu olacak. Her sezonun kilidi, oyuncuların yeni düşmanlar ve mevcut yeni donanımlarla keşfedebilecekleri yeni bir ada ile açılacak. Bu, sürdürülebilir ve dinamik bir oyun ekonomisi sorununu çözmeyi amaçlamaktadır.

Oyuncular, yeni hedefler ve varlıklar eklemeden, yapacak pek bir şey kalmadığında projeden çok erken ayrılma eğilimindedir. Blockchain oyunlarının temeli esas olarak topluluğa dayanmaktadır.

Büyük ve özel bir oyuncu topluluğu, Eldarune için uzun vadeli sürdürülebilirlik sağlayacaktır. Sezon sistemi, NFT yükseltmeleri, kiralanabilir NFT’ler ve farklı oyun modları — Campaign, Dungeon, Clan Boss ve PvP Arena hatasız bir sistemde kuruludur.

Oyun Ekonomisi

Token Utilities

Eldarune’nun token adı ELDA’dır ve birçok farklı kullanım durumu vardır. ELDA görevlerden, hedeflerden ve etkinliklerden kazanılabilecek. Görevleri tamamlamak, Clan Boss modunda bir Boss’u yenmek, bir PvP arena dövüşünü kazanmak, özel etkinlikler ve çok daha fazlası.

Kazanılan ELDA tokenları ile oyuncular bunları çeşitli şekillerde kullanabilir:

 • PvP savaşlarına katılmak için arena biletleri satın almak için.
 • Klan Boss modu için çok önemli ve gerekli olan klanlar oluşturmak.
 • Chests satın almak için. Farklı türde NFT’ler sağlayan farklı chest türleri vardır. Oyuncuların istatistiklerini artırmaları veya yeni beceriler öğrenmeleri için ciltler sağlayan Beceri Kitabı sandıkları.

Oyuncuların kullanması için rastgele bir donanım içeren eşya sandıkları donatmak.

Bir şampiyonu düşürecek şampiyon sandıkları PvP, Dungeon veya Clan Boss modunda kullanılır.

 • NFT satın almak için. Sınırlı arza sahip ejderha ve savaş gemisi NFT’leri var. Bunlar savaş için çok güçlü araçlardır. PvP modunda hava savaşlarına veya deniz savaşlarına katılabilmek için ejderha ve gemi NFT’leri zorunlu olacaktır.

Token Metrics

TOKEN SİSTEMİ

Eldarune temeli, oyun ekonomisini şekillendiren ve aşağıdaki oyun içi yardımcı programla oyun içi para birimi olarak işlev gören $ELDA token tarafından desteklenecek: Eldarune Marketplace:

 • Arena Biletleri, Sandıklar ve NFT’ler Satın Alma
 • Rekabet Erişimi
 • NFT Borç Verme Ekonomisi

Oyun İçi Kullanım:

 • Beceri ve Öğe Yükseltmeleri
 • Oyun İçi Koleksiyon Öğeleri
 • PvP Entegrasyonları

Transactions:

 • Oyun içi işlemler
 • NFT İşlemleri
 • Blockchain Akıllı Sözleşmeleri

TOKEN SİSTEMİ

Oyuncular, sahip oldukları şampiyonlarla veya diğer şampiyonlardan yararlanarak PvP, Dungeon veya Clan Boss oyun modlarını oynayabilirler. NFT’ler kiralanabilir ve yükseltilebilir. Her yeni sezonda, oyun ekonomisini daha dinamik hale getirmek için yeni NFT’ler tanıtılacak. Oyuncular, NFT’lerini kâr için kiralayabilir veya başka birinin NFT’lerini savaşlar için kiralayabilir.

 • Oyun içi öğelerin tam mülkiyeti
 • NFT satın alın, satın veya kiralayın
 • NFT olarak Şampiyonlar
 • Farklı oyun modlarında kaldıraç
 • Şampiyonlar için beceri kitabı yükseltmeleri
 • Sezon etkinlikleri
 • Oyun İçi NFT karakter becerileri/yükseltmeleri

GELİR MODELİ

Doğrudan Gelir

 • NFT Ürün Satışları
 • Şampiyon Satışları
 • Alec ve Nadir Karakter Satışları
 • Oyun İçi Satışlar/Yükseltmeler
 • ELDA Token Satışları

Dolaylı Gelir

 • Pazar Yeri Üzerinden NFT Satışlarından veya Kiralamalarından Alınan Komisyonlar
 • Öğe Yükseltme Maliyetleri
 • İkincil Pazar Yeri Komisyonları

BÜYÜME PLANI

Eldarune şu anda test ağı aşamasını yürütüyor. Oyuna aşamalı olarak katılacak 5.000'den fazla başvurumuz var.

 • Hedef 2.000 testnet kullanıcısına sahip olmak. Alınan geri bildirimler, oyunun daha da geliştirilmesi için kullanılacaktır. 3800 Testnet Kullanıcısına Ulaşıldı!
 • Tam sürümün ardından, ilk 6 ayda 10.000 benzersiz oyuncu bekliyoruz. Devam eden airdrop’larla birlikte, kullanıcıların çoğunun uzun vadede oyunun aktif oyuncuları olması bekleniyor.
 • Yalnızca GameFi yerel oyuncularını değil, aynı zamanda Blockchain’de olmayan oyuncuları da hedefliyoruz.
 • Ağustos ayından önce tüm sözleşmelerin ve ortaklıkların imzalanıp sonuçlandırılması (rampa, mobil oyun, teknik ortaklar, borsalar ve fırlatma rampaları dahil) olması hedefleniyor.
 • Masaüstü oyunda yaklaşık 10.000 kullanıcıyla oyuna başlamayı ,Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamada daha da genişlemeyi hedefliyoruz.
 • Eldarune Pazarlama kampanyası, KOL’ler, eğitimciler, ünlü Oyun yorumcuları ve yayıncılardan yararlanarak oyunun lansman aşamasında başlayacak.
 • Ortaklarımız tarafından otomatik olarak ELDA belirteçlerine dönüştürülecek olan mobil oyunlardan yıllık kredi kartı ödemeleri yoluyla yaklaşık 300 Milyon$ gelir hedefliyoruz.
 • 32 geliştiriciden oluşan inanılmaz yetenekli ekibimizle oyunun sürekli gelişimini hedefliyoruz. Başladıktan sonra, kampanya modlarının yanı sıra yarışmalar, görevler ve NFT ödülleri için farklı sezonları sürekli olarak zorlayacağız. Oyuncuların geri bildirimlerini aktif olarak dinliyor ve hayata geçiriyoruz. Amacımız, mevcut her bir Eldarune oyuncusunu kullanmak ve sürdürmek, ancak aynı zamanda çevik olmak ve kullanıcıların talebine göre uyum sağlamak, büyümemizi sağlamak ve mobil oyun satın alımlarından elde edilen yıllık 300 milyon dolarlık geliri kullanarak önemli ölçüde teslim etmektir.

TEKNOLOJİ

MULTICHAIN

Eldarune, şu an için birden çok zincir, Polygon ve Avalanche üzerinde başlatılıyor. Gelecekte daha fazla zincir gelecek. Eldarune ayrıca Digard’ın Alt Ağında olacak. Alt ağlar, oyuncuların oyundan daha iyi keyif alabilmeleri için deneyimini daha sorunsuz hale getirmenin harika bir yoludur.

Multichain, Eldarune’un şunları yapmasına izin verir:

 • Daha fazla oyuncuya sahip olmak
 • Giriş engelini kaldırın
 • Farklı blok zincirlerinden yararlanın

ve…

Alt ağ teknolojisi, aşağıdaki gibi işlevlerle oyuncular için sorunsuz bir oyun deneyiminin temelini oluşturur:

 • Birleşik işlemler
 • Düşük işlem maliyetleri
 • Hızlı işlemler

Oyuncular, işlemlerin gerçekleşmesini beklemezken çok daha düşük gas fee harcıyor olacaklar.

Eldarune’u oluşturmak için hangi tür grafik tasarım yazılımı, oyun yazılımı kullanıldı ?

 • Autodesk Maya
 • Substance Designer
 • Substance Painter
 • Marvellous Designer
 • Photoshop
 • Z-brush
 • Visual Studio
 • After Effects
 • Illustrator
 • Global Mapper
 • Unity 2021

Roadmap

YAPILDI

 • Foundation
 • Blockchain Entegrasyonu
 • Campaign Beta
 • Dungeon Alpha
 • Clan Boss Alpha
 • PvP Arena Alpha
 • Campaign Mode Public Testnet
 • Dungeon Mode Public Testnet
 • Campaign Mode Closed Testnet
 • Dungeon Mode Closed Testnet
 • Oyun müziği oluşturuldu
 • Tokenmetrics
 • Oyun ekonomisi

Q1 2023

 • Yeniden Markalaşma
 • Yeni Website
 • Yeni sürüm güncellemesi
 • Alec NFT Satışı
 • Mobil versiyon
 • Clan Boss Mode Testnet
 • PvP Mode Testnet
 • INO -IGO

Q2 2023

 • Oyun Launch
 • Season 2 Mainnet
 • Season 3 Mainnet
 • Yeni Oyun İçi Varlık
 • Tasarım geliştirme
 • Yeni Şampiyon Tasarımı
 • Animasyon Gelişmeleri

Eldarune Twitter

Eldarune Medium

Eldarune İngilizce Whitepaper

Eldarune Global Telegram

Eldarune Türkiye Telegram

Eldarune Discord

--

--